STANDARDET

Me të gjitha kushtet e nëvojëshme që ju të jeni një student i shkëlqyeshëm sot kurse neser një lider. Hapësirë me kabinete të Informatikes dhe me Biblotekë të pasur me literaturë moderne

LAJMËRIMET

thumb
16
Mar
Ligjeratë nga Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Pejë, Prof.Agim Kurmehaj

Kjo fundjavë për  studentët e Kolegjit ”Dukagjini” ofroi një ligjeratë speciale. Ishte kryeprokurori i prokurorisë themelore që ligjeroi para studentëve. Ligjerata me temën “Sfidat e Prokurorisë në Luftimin e Krimit” zgjoi interesim por edhe debat jashtëzakonisht produktiv dhe interaktiv e në veqanti me studentët e fakultetit juridik. Prof.Kurmehaj ka shpalosur fillimisht reformat në sistemin drejtësor […]

Posted in: Mars 2018,
IMG_5949
15
Mar
Vizitë në Gjykatën Themelore në Pejë

Sot një grup i studentëve të Fakultetit Juridik, të Kolegjit Dukagjini, shoqëruar nga prof.Egzona Osmanaj, realizuan një vizitë në Gjykatën Themelore në Pejë. Studentët u pritën nga zëdhënësja e kësaj gjykate znj.Sylvana Syka-Bukleta, e cila prezantoj strukturën e gjykatës dhe punën që bënë gjykata. Ata patën mundësi ta përcjellnin edhe një seancë gjyqësore që u […]

Posted in: Mars 2018,
ulcinj-ulqin-panorama
14
Mar
KONFERENCË SHKENCORE NË ULQIN

Sikur tadicionalisht për ditën e Ulqinit 6 Pril edhe sivjet ”INSTITUTI PËR KËRKIME SHKENCORE DHE ZHVILLIM” organizon konferencën tradicionale shkencore punimet e së cilës edhe zyrtarisht e hapin axhendën zyrtare për shënimin e ditës së Ulqinit në Republikën e Malit të Zi. E veçanta e konferences në fjalë është shënimi i vitit të dhjetë jubilar […]

Posted in: Mars 2018,

QENDRA E NJOHURIVE

STUDENT TË PUNËSUAR
TË DIPLOMUARA
STUDENT TË REGJISTRUAR
PROFESOR TË RREGULLT

INFORMOHU I PARI

Qëndro i informuar gjithmonë i pari përmes E-mailit : [email protected] Gjithçka që duhet të bëni vetëm të na  shkruani në  E-mail dhe ne do të ju informojmë me të gjitha lajmërmet dhe ofertat tona